Yaşamaya Mecburuz Henüz değerlendirme yapılmamış.

Bu yazı şimdiye kadar15101kez okundu!

O kadar can gitti ki, o kadar yürek sorgusuz sualsiz..

Ülkemizde kaosa maruz kalan, insanlar tarafından bir türlü iyiliği görülmemiş nice canlar aldı bu ülke. Yazıklar olsun.

Ölümler görüyoruz, artık her yerde ölüm var. İstediğim şeyler nitekim belli başlı şeyler. Biraz özgürlük, biraz mutluluk, birde umut istiyorum, herkes için, her şey için. Bize söz verdiler, orada o canlar giderken, bize söz verdiler. Laik bir ülke dediler en başta; ölümsüz, korkusuz, savaşsız, barışlı..
Haberlere bakmaya korkar oldum. Güzel bir şey yok!
Haber ile alakasız dikkat çekici bir başlık ile işi bitiriyorlar. Kimse dışarıda olanlardan, yardıma muhtaç insanlardan, sokaktaki hayvanların maruz kaldığı işkenceden bahsetmiyor. Zaten ülkede pek bunları umursayacak bir halde değil, görüyorsunuz, kusura bakmayın.
Hayata geliyoruz, bir sınav boyunca, yaşamayı, ayakta kalmayı öğreniyoruz. Her ayrı dönemin bize kattığı her ayrı şey bizi zamanla biz yapıyor. Hepimiz biraz iyi, biraz kötüyüz. Toplumla başa çıkacak yaşa geldiğimde, asıl zulüm nedir onu öğrendim. Ben, biz, bunu bu şekilde öğrenmemeliydik arkadaşlar. Ölümlerle öğrenmemeliydik! Haksız ölümlerle öğrenmemeliydik.. Uçurtmamın kırılmasıyla öğrenmek isterdim, tam onu havalandırdığım için mutluluğun doruklarındayken, onun bir ağaca takılıp yırtılması ile öğrenmek isterdim.
Görülecek o kadar güzel, o kadar saf günleri vardı ki onların, uçulacak uçurtmaları, ekilecek çiçekleri. Yüzlerindeki masumiyet ile narin kalpleri, inci gibi dişleri ile zaten bir çiçektiler bu toplumda. Kim bilebilirdi ki böyle bir yangın alıp yaksın o çiçekleri?
Yine de umut diyorum arkadaşlar, yinede umut.. Belki yarın yokuz, olmasak da böyle gitmeyelim. Bu dünyanın barışa, sevgiye, umut dolu güzel güneşli günlere ihtiyacı var.
Hayat denilen çıktığım bu engebeli dağda, güneşi yakalayacağıma inanıyorum. Ona sarılıp zaferle sevineceğim. Yine de, yaşamaya öyle bir mecburuz ki…

 

Blogger Hakkında
Betul Akay
betul akay Sevilmesi gerek ama unutulan o kadar çok şey var ki.. Sadece insanlara sevgi güdebileceklerini sanıyorlar, ah onlar.

Lütfen Değerlendirin

1 2 3 4 5