Blogger olmak kolay mı ? Henüz değerlendirme yapılmamış.

Bu yazı şimdiye kadar3222kez okundu!

blogger-outreach-large

 

Blogger Olmak ? Kolay mı , zor mu ?

Günümüzde zor olduğunu düşünmüyorum. Hepimizin elinde akıllı telefonlar,tabletler var. İnternet zaten elektrik gibi her yerde ve neredeyse vazgeçilmezimiz oldu.

Geriye sadece istikrarlı ve özgün olarak içerik sağlayıcı olmak kalıyor. İşte bu kısmını blogger olmadan kendi kendinize sorabilirsiniz.

Gerçekten düzenli ve orjinal konular ve içerikler sağlayabilir miyim ?

Düzenli olması da orjinal olması da kesinlikle önemlidir. Kopyala yapıştır yaptıktan sonra zaten facebook kullanmaya devam edin derim.

Blogger olmak çok sabır gerektirir. Düşünceleri yazıya dökmek tahmin ettiğiniz kadar kolay değil. Konunuz hakkında araştırma yapmanız da gerekecek. Zaman zaman kendi fotoğraflarınızı kullanamayacak ,videolarınızı paylaşamayacaksınız.

Okuyucunuz , takipçinizi ilk etapta olmayacak. Yakın çevrenize bilgi vereceksiniz, ilgilenenler olacak, sizi kırmamak için göz atanlar olacak ama bu sizi vazgeçirmesin.

Sabırlı ve istikrarlı olmanız gerekiyor. Orjinal fikirler ile orjinal sunumlar , orjinal konular sunmalısınız. Düşünün hiç bir ürün ilk üretildiği andan itibaren peynir-ekmek gibi satmaz. Geçirmesi gereken bir süreç vardır. Strateji, planlama , ölçümleme, geri bildirimler yön verir. Sonunda hedef kitlesine ulaşır ve gerisi çorap söküğü gibi gelir. Blogger olmak da tıpkı böyledir. Burda ürün siz siniz ve sunum da siz siniz. Yöntemleri belirlemek ve tercih size kalmış.

İlgi alanınıza göre blogger olmaya çalışın aksi taktir de çabuk vazgeçersiniz. Severek yapmalı severek paylaşmalısınız.

Ekip olabiliyorsanız tadından yenmez. Bir beyin yerine bir kaç beyin size daha çabuk başarı getirir.

Vlogger , Instalogger , Blogger gibi devam ediyor. Hangisi tercihiniz ?

Özetle ; Önce konunuzu belirleyin sonra sunum alanınızı tercih edin.

Blog açmak için ilk etapta doğru servis sağlayıcıyı tespit edip tercih etmelisiniz.

Benim size nacizane önerim ise Turhost ‘tur. Turhost ‘dan alan adı ve hosting almak için tıklayınız.

Blogger Hakkında
Tayfun KINACI
Tayfun KINACI Teknolojiye gönülden bağlı alaylı teknoloji adamıdır. Teknoloji Blogger - www.tayfuncatechnology.com ,www.sanaldunyali.com, www.bloggerclubturkey.com kurucusudur.

Lütfen Değerlendirin

1 2 3 4 5