.Blog Alan Adları Ön Kayıtta Henüz değerlendirme yapılmamış.

Bu yazı şimdiye kadar2094kez okundu!

dot-blog-turkiye-blogkulubu

.Blog Alan Adları Ön Kayıtta !

.Blog Nedir?

.blog, blog , içerik siteleri ve bloggerlar için harika fırsatlar sunan ve herkes tarafından kayıt edilebilen yeni üst seviye alan adı uzantısıdır. (new gtld)

Ön Kayıt (Pre-order) Nedir ?

Ön kayıt, domain genel kayda açılmadan önce verilen domain kayıt siparişidir. Ön kayıt ile verilen sipariş ile domaine genel kayda açılmadan sahip olma şansınız artar. Ön kayıt ilgili domainin kaydını size garanti etmez. Aynı domain için farklı firmalardan kullanıcılar ön kayıt siparişi vermiş olabilir.

Bir blog veya eski adıyla “web logu”, oldukça çeşitli biçimde olabilir. Bir sanatçının yaratım sürecine dair ayrıntılar veren tek bir günlük olabilir. Yada bir Fortune 500 şirketinin CEO ’sunun haftada bir-iki defa paylaşımları yer alabilir. Kurumsal bir web sitesindeki içeriklerden farklı olarak, blog yazmak için daha güncel bir dil kullanılması gerekir. Standart bir kurumsal dil yerine, okuyucuya perde arkasına bir bakış sağlar.

Marka ve İşletmeler için Blog ‘ın Önemi büyük.

Ana web adresinize uygun bir .blog alan adı ile adınızı veya ürününüzü okuyucunun zihninde somutlaştıra bilirsiniz. Ayrıca, takipçilerinizin en yeni haberlere veya düşüncelere doğrudan ulaşabilmesini sağlar. Ve güvenilir bir işletme olduğunuzu göstererek, arama motorlarındaki listelerde en üst sıralarda görünmenize yardımcı olur. Zaten blog sayfanız var mı? Blog sayfanız ile birlikte gelen genel alt alan adı yerine özel bir .blog alan adı edinerek tüm dünyaya kim olduğunuzu gösterin.

.blog alan adları geniş bir kitle için ideal seçimdir:

  • Medya şirketleri
  • Yazarlar ve şairler
  • Yayıncılar
  • Film yapımcıları
  • Politikacılar
  • Kiliseler ve sivil toplum örgütleri
  • Topluluk oluşturmak isteyen herkes

Fotoğrafçılık hizmetleri mi satıyorsunuz? Düğün fotoğrafçısı ile çalışmanın kuralları hakkında bir blog yazın. Web sitesi mi yapıyorsunuz? En iyi web sitesine ulaşmanın en ekonomik yolları hakkında ipuçları sunun. .blog alan adını kaydettirerek okuyucularınıza tavsiyelerinizi ve bilgi birikiminizi paylaşmaya hazır olduğunuzu gösterin.

Blogger ‘lar için .blog alan adı

Bir Blogger olarak eğer yeni bir alan adı almayı düşünürseniz , oldukça şık bir alan adınızın olacağını belirtmek isterim.

.Blog Alan Adları henüz satışta değil !

Dünyaca ünlü Alan adı (Domain) satıcılarından birinde şuan  ön kayıt bedeli 84,44 TL/ Yıllık iken bir diğerinde 29,99 USD / Yıllık. 

11 gün sonra genel kayıt işlemi yapılabilecek ancak ön-kayıttan düşündüğünüz alan adı alındıysa açık arttırma ile geri alma şansınız var. Açık arttırmayı kaybetmeniz durumunda paranızda iade ediliyor.

 

 

Blogger Hakkında
Tayfun KINACI
Tayfun KINACI Teknolojiye gönülden bağlı alaylı teknoloji adamıdır. Teknoloji Blogger - www.tayfuncatechnology.com ,www.sanaldunyali.com, www.bloggerclubturkey.com kurucusudur.

Lütfen Değerlendirin

1 2 3 4 5